Szukasz drzwi, które bez problemów zmieszczą się w wąskim korytarzu albo na poddaszu? Pomyśl o zastosowaniu drzwi harmonijkowych! Obecnie tego typu drzwi są dostępne w zróżnicowanych wariantach i można kupić je również na wymiar.

Jak zbudowane są harmonijkowe drzwi?

Drzwi o konstrukcji harmonijkowej zbudowane są z połączonych ze sobą paneli, które wyposażone są w elastyczne zawiasy. Wobec tego podczas ich przesuwania panele układają się w kształt harmonijki i pozwalają na otwarcie przejścia. Z kolei przy ich zasuwaniu harmonijka się prostuje i przejście jest zamknięte.

Aktualnie drzwi harmonijkowe najczęściej wykonuje się z tworzywa PCV. Charakteryzuje się one wysoką odpornością na zróżnicowane czynniki zewnętrzne – uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a także jest bardzo proste w czyszczeniu. To powoduje, że są one w stanie posłużyć na długi czas.

Obecnie drzwi te można kupić w różnych wariantach pod względem ich budowy. Mogą mieć one panele pełne albo wyposażone w szybki, które wykonuje się z bezpiecznego plexi.

Rodzaje drzwi harmonijkowych

Drzwi o konstrukcji harmonijkowej mogą być podzielone na różne kategorie w zależności od ich budowy oraz wykończenia i kolorystyki. Pozwala to na dopasowanie ich do konkretnych wymagań, aby wyglądały one efektownie i były wygodne w użytkowaniu każdego dnia.

Najczęściej drzwi harmonijkowe dzielone są pod kątem swojego wyglądu na:

  • drzwi drewnopodobne – wyglądają jak naturalne drewno, chociaż wykonane są z PCV, wyróżniają się lekkością, łatwą obsługą
  • drzwi jednolite – wykonane są w jednolitym kolorze – najczęściej białym, czarnym albo szarym
  • drzwi z nadrukami – wykończone są za pomocą przyciągających uwagę nadruków, dlatego mogą być świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza, na przykład do pokoju młodzieżowego

Drewnopodobne drzwi można zamówić w różnorodnych kolorach pod kątem wybarwienia naturalnego drewna. Mogą one między innymi imitować drewno jak dąb, buk, jabłoń, wenge czy wiąz.

Również można zdecydować się na drzwi, które będą imitowały inne materiały, na przykład aluminium.

Z wieloma wariantami drzwi wewnętrznych o harmonijkowej budowie można zapoznać się już teraz na stronie internetowej producenta https://standom.com.pl.

Kiedy warto zamontować drzwi harmonijkowe?

Harmonijkowa konstrukcja drzwi powoduje, że mają one uniwersalne zastosowanie i można zastosować je w praktycznie każdym miejscu.

Producenci oferują tego typu drzwi w różnych szerokościach – już od 80 cm, natomiast mogą one dochodzić nawet do około 200 cm szerokości, więc nadają się również do szerszych przejść.

Najczęściej harmonijkowe drzwi stosowane są w miejscach, gdzie wykorzystanie standardowych drzwi rozwieranych nie jest możliwe. Dotyczy to przede wszystkim małych korytarzy i przedsionków, korytarzy wąskich, a także przestrzeni na poddaszach.

Takie drzwi mogą być również zastosowane w przypadku podziału pomieszczenia, na przykład wtedy, gdy planuje się podzielenie większego pokoju dziecięcego na dwa osobne dla rodzeństwa. Sprawdzą się też wtedy, gdy zamierza się wydzielić we wnętrzu dodatkowe pomieszczenia jak garderoba czy pralnia.

Gdzie można zamówić drzwi o harmonijkowej budowie?

Tego typu stolarka drzwiowa jest aktualnie oferowana w wielu sklepach i można kupować ją też bezpośrednio od producentów, którzy wykonują ją na wymiar.

Duży wybór stolarki drzwiowej o harmonijkowej konstrukcji czeka w sklepach internetowych. Można tam znaleźć różne warianty drzwi w wielu kolorach, także z efektownymi nadrukami. Przez internet można też zamówić drzwi na wymiar.