Nie każde gospodarstwo rolnicze wymaga stosowania standardowych ciągników, które zajmują dużo miejsca oraz są drogie w eksploatacji. W takiej sytuacji alternatywnym rozwiązaniem stają się maszyny o mniejszych wymiarach jak kompaktowe traktorki. Co warto wiedzieć na temat traktorków rolniczych? Oto najważniejsze informacje o tego typu sprzęcie!

Co oferują traktorki rolnicze?

Traktorki rolnicze to rodzaj urządzeń, które w pracach rolnych mogą zastąpić standardowe traktory. To uniwersalne maszyny, które pozwalają na współpracę z wieloma różnymi urządzeniami oraz prowadzenie wielu prac efektywnie, oszczędnie, bezpiecznie i wygodnie.

Tego typu traktorki mogą mieć konstrukcję otwartą albo mogą być wyposażone w kabinę przeznaczoną dla prowadzącego. Są one również wyposażone w koła rolnicze, które bez trudu radzą sobie na wymagających podłożach, oświetlenie, głośniki, antenę radiową, niezbędne gniazda. Wybrane modele mają również klimatyzowane kabiny, dzięki czemu prace są jeszcze wygodniejsze.

Niewielkie wymiary, jakie charakteryzują tego typu wyposażenie, powodują, że bez problemów można użytkować je nawet na niewielkich obszarach, gdzie wykorzystanie dużego ciągnika byłoby mało opłacalne.

Niskie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu ze standardowymi ciągnikami powodują, że są one bardzo często wybierane zwłaszcza przez mniejsze gospodarstwa rolne, a także przez osoby prowadzące uprawy amatorskie, gdy specjalistyczny sprzęt nie jest konieczny.

Do czego można wykorzystać traktorki w rolnictwie?

Traktorki rolnicze, na przykład popularny traktorek Iseki, mogą być wykorzystane do prowadzenia różnych prac rolniczych.

Za pomocą sprzętu tego typu można między innymi zajmować się wykonywaniem robót jak przygotowanie terenu pod wykonanie zasiewów, przeprowadzenie siewu materiałów, koszenie, odgarnianie śniegu, zamiatanie, przewożenie materiałów, a to jedynie kilka z ich możliwości, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Traktorki rolnicze mogą współpracować ze sprzętem jak:
• Aerator,
• Glebogryzarka,
• Kosiarki przednie, tylne i środkowe,
• Ładowacz czołowy,
• Pług śnieżny,
• Posypywacz, rozsiewacz, siewnik,
• Przyczepka,
• WOM i TUZ przedni,
• Zamiatarka.

Zakres dostępnego rodzaju sprzętu przeznaczonego do stosowania z traktorkami rolniczymi zależny jest przede wszystkim od producenta oraz jego asortymentu.

Traktorki w rolnictwie – kiedy warto je kupić?

Najczęściej na zakupienie traktorków rolniczych decydują się posiadacze mniejszych gospodarstw rolnych, które nie mogą pozwolić sobie na większe inwestycje w standardowe ciągniki lub też tego typu wyposażenie nie jest w nich konieczne.

Dzięki temu, że urządzenia te są bardzo uniwersalne, mogą być one używane w różnych gospodarstwach rolnych oraz podczas wielu prac prowadzonych przez praktycznie cały rok. Szeroka gama dostępnego osprzętu daje wtedy możliwość przekształcenia traktorka w inny sprzęt niezbędny do wykonania robót.

Traktorki rolnicze – gdzie można je kupić?

Dzisiaj traktorki rolnicze są oferowane również w Polskich sklepach dla rolników. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się traktorek Iseki – ten japoński producent dostarcza wydajny i wszechstronny sprzęt, który może być używany do wykonywania wielu prac w gospodarstwach rolnych.

Sprzedażą tego typu wyposażenia zajmuje się między innymi firma HBT, która prowadzi sklep rolniczy. Specjalizuje się ona w dostawie traktorków japońskiej firmy Iseki, które są bardzo popularne w gospodarstwach. Więcej informacji o dostępnych modelach i ich parametrach można znaleźć na stronie: https://www.hbt.com.pl/mikrociagniki-traktorki-iseki.